Ana Sayfa / Duyurular / Haziran 2020 Başlangıç Eğitimi

Haziran 2020 Başlangıç Eğitimi

Amaç: Yamaçparaşütü başlangıç eğitiminin amacı, kursiyerlerin spora ilk adımı atmalarını sağlamaktır. Bu ilk adım sonunda kursiyerler sporu daha yakından tanımış olurlar ve devam edip etmeyeceklerine karar verirler.

Teorik Eğitim: Malzeme, aerodinamik, uçuş tekniği, meteoroloji, hava trafik kuralları ve acil durumlar derslerinden oluşan 8 saatlik bir teorik eğitim yapılır. Bu dersler sonunda öğrencilere sınav yapılır.

Yer Eğitimi: Amaç, uçuşlara başlamadan önce kursiyerlerin, malzeme kontrolü, kuşanma, kanadı tepeye getirme, kumandalar gibi becerileri düz ve/veya hafif eğimli bir zeminde kazanmalarını sağlamaktır. Böylece kursiyerlerin beceri düzeyi ve özgüvenleri yükseltilir.
Başlangıç Uçuşları: Yer çalışmasını takiben kademeli olarak 30-100m arasından yapılan 10 uçuşu kapsar. Bu uçuşlarda kursiyer düzgün kalkış, kontrollü düz uçuş ve düzgün iniş becerilerini kazanır.

Malzeme: Kanat, harnes(kuşam), kask ve telsizden oluşan temel uçuş ekipmaları tarafımızca temin edilmektedir. Kursiyerin temin etmesi gereken malzemeler, bileği koruyan ve yüksek tabanlı olmayan bot ve günün koşullarına göre uygun olacak giyimdir.

Eğitim Bölgesi: Uçuş Kulübü başlangıç eğitimlerini Çamaş ve Boztepede vermektedir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir *

*